play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
  • play_arrow

    Sin Radio Listen, don't just hear!

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΦΑΚΟ

SPICY INDIE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL – Η ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

today22 Νοεμβρίου, 2023

Φόντο
share close

SPICY INDIE INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
Η ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

4-11 Δεκεμβρίου 2023

Στο STUDIO New Star Art Cinema

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά

Την κριτική επιτροπή του 2ου Spicy Indie International Film Festival απαρτίζουν οι:

– Κωνσταντίνος Γιάνναρης | Σκηνοθέτης,Σεναριογράφος, Παράγωγος

– Steven Bernstein | Σκηνοθέτης, Σεναριογράφος

– Μιχάλης Μανιάτης | Ηθοποιός, Media Expert, Πρέσβης Καλής Θελήσεως της επαρχίας Jiangsu

– Αχιλλέας Κυριακίδης | Σκηνοθέτης, Συγγραφέας, Μεταφραστής

– Μαργαρίτα Αλεξανδράκη | Συγγραφέας, Σεναριογράφος

– Φίλιππος Τσαλαχούρης | Συνθέτης, Διευθυντής Μουσικών Σχολών Ωδείου Αθηνών

– Μέμη Κούπα | Σκηνοθέτης

– Nikita Chisnikov | Σκηνοθέτης, Καλλιτεχνικός Διευθυντής Short Shot Fest

Συμμετέχουν δημοφιλείς ηθοποιοί -ενδεικτικά αναφέρουμε τους: Χρήστο Στέργιογλου, Μάκη Παπαδημητρίου, Έλενα Τοπαλίδου, Γιάννη Τορτέκη, Στέλιο Μάινα, Μαρίσσα Τριανταφυλλίδου, Δημήτρη Ήμελλο, Αντώνη Τσιοτσιόπουλο, Πέτρο Λαγούτη, Μαρία Καλλιμάνη, Δημήτρη Καπετανάκο, Νίκο Γκέλια, Δέσποινα Κούρτη, Αργύρη Πανταζάρα, Νίκο Καπουράνη αλλά και τους Τάσο Γιαννόπουλο, Σοφία Σειρλή και τον Παντελή Παπαδόπουλο. Εμφανίζονται ακόμα ο δημοσιογράφος Αντώνης Μποσκοίτης, και η ακτιβίστρια Μαρία Cyber.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ SPICYIIFF 2023

ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ/MONDAY 4-12

A’ Μέρος | 21:00 |

1. DÈJÀ NU – Rolf Hellat | Cote D ́Ivoire | 14:19

2. HIGHWAY OF A BROKEN HEART -Nikos Kyritsis | Greece | 11:00

3. ONE WAY JOURNEY – José Gomez De Vargas | Dominican Republic | 20:00

4. FAREWELLS – Savvina Samioti | Greece.| 8:09

5. KIDDO – Michalis Kimonas | Greece | 12:00

6. NADA DE TODO ESTO – Patricio MarLnez, Francisco Cantón | Spain |17:18

7. THE ARMCHAIR ON THE PAVEMENT – Mary Kolonia | Greece |14:53

8. OLDMEN RULE – Alexander Gavrilov | Russia | 12:50

B’ Μέρος | 23:00 |

9. OBESK – Jonas Smulders | Netherlands | 13:15

10. THE PARADE – Michail Galanopoulos | Greece – Switzerland | 23:44

11. WINGS – Fivos Imellos | Greece |17:27

12. BLESSED BY SUNLIGHT – SebasZan Krolak | United Kingdom | 13:35

13. PINK MOUNTAIN – Thomas Kunstler | Greece | 8:25

14. PLSTC – Laen Sanches | France | 1:37

15. KILLING BAGHEERA – Muschirf Shekh Zeyn | Syrian Arab Republic | 11:00

16. FIRST SWIM – Alexandros Kostopoulos | Greece | 14:34

17. I COME FROM THE SEA – Haris Nicolaidis | Greece | 13:17

ΤΡΙΤΗ/TUESDAY 5-12

A’ Μέρος | 21:00 |

1. BUFFER ZONE – Savvas Stavrou | Cyprus – United Kingdom | 16:00

2. 11:20 AM – Dimitris Nakos | Greece| 13:50

3. LAS VISSITANTES – Enrique Buleo | Spain| 14:55

4. ON THIS WONDROUS SEA – Kalliopi Legaki | Greece | 17:30

5. ECHO – Sergio Kotsovoulos | Greece | 11:32

6. BURNING – Tang Hao | Taiwan | 12.00

7. SAVING SOME RANDOM INSIGNIFICANT STORIES – Anna Vasof | Greece – Austria | 13:47

8. IS, OR: A BEAUTIFUL, TINY, REDDISH HAIR, AS THIN AS A FIBER – Kostas Bakouris | Greece | 5:30

B’ Μέρος | 23:00 |

9. SHORT DRAFT – Spyridon Papaspyrou | Greece | 22:33

10. TITS – Eivind Landsvik | Norway | 11:49

11. ANGRY FISH – Kostas Chaliasas | Greece | 15:00

12. AMYGDALA – Maria Hatzakou | Greece | 22:21

13. HEADSPACE – Aisling Byrne | Ireland | 16:07

14. OUR MALES AND FEMALES – Ahmad Alyaseer | Jordan | 11:00

15. DANGEROUS CITIZENS – Dimitris Giotis | Greece| 14:59

16. CELESTIAL BODIES – Alex Charitou | Greece| 12:52

ΤΕΤΑΡΤΗ/WEDNESDAY 6-12

A’ μέρος | 21:00 |

1. LIGHT OF LIGHT – Neritan Zinxhiria | Greece | 12:49

2. DIPPED IN BLACK – Matthew Thorne, Derik Lynch | Australia | 24:00

3. TO READ THEM POEMS – Alexis Chatzigiannis | Greece | 24:00

4. WOMB – Themos Skandamis | Greece | 7:46

5. LEMON TREE – Rachel Walden | United States | 17:22

6. ACHINOS – Alexandros Scholz | Greece | 14:00 min

7. YOUR SCISSORS NEAR MY EARS – Carlos Ruano | Spain | 12:00

B’ Μέρος | 23:00 |

8. THE BLIND – Michiel Robberecht | Belgium | 19:00

9. SUPER – Nikolas Kouloglou | Greece | 20:00

10. WOOD – Morteza Payeshenas | Iran | 2:45

11. ́A LA CARTE – Taxiarchis Deligiannis, Vasilis Tsiouvaras | Greece | 12:00

12. THROUGH THE DEEP WEST – Guilherme Xavier Ribeiro | Brazil |14:40

13. PENDULUS – Dimitris Gkotsis | Greece | 18:07

14. ONE AND A HALF – Odysseas Spyropoulos | Greece|17:38

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ/FRIDAY 8-12 00:00

Αφιέρωμα στην Εύα Στεφανή

1. Χειρόγραφο | Manuscript

2. Το Κουτί | The box

3. Τι ώρα είναι; | What time is it?

4. Ακρόπολις | Acropolis

5. Αθήναι | Athene

ΣΑΒΒΑΤΟ/SATURDAY 9-12 00:00

Αφιέρωμα στον Κωνσταντίνο Γιάνναρη

1.Τρώες

2.Μια θέση στον ήλιο

3.Caught Looking

ΚΥΡΙΑΚΗ/SUNDAY 10-12 00:00

Αφιέρωμα στον Αχιλλέα Κυριακίδη

1.Νυμφίος

2.Recitativo

3. Jazz

4.Αλληλουχία των κήπων

5..Nebraska

6. Ιδιότητες του 2

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ – ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 11-12 21:00

Την Τελετή Λήξης θα ανοίξει ο διακεκριμένος συνθέτης Φίλιππος Τσαλαχούρης στο πιάνο.

Την Απονομή Βραβείων παρουσιάζουν η Ματίνα Νικολάου και ο Γιάννης Χαρμπάτσης.

Ακολουθεί προβολή των ταινιών που θα βραβευτούν.

CLOSING PARTY 23:30

The Architects Of Time

Πλ. Αγίων Θεοδώρων 3, Αθήνα 10561

Προμηθευτείτε τα εισιτήρια σας στο more.com by viva

https://www.more.com/cinema/festival/spicy-indie-international-film-festival-2023/

Δείτε το trailer εδώ:

Διοργάνωση: Spicy Daisy Production AMKE

Δημιουργική Παραγωγή: Σπύρος Χαραλάμπους

Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Γιάννης Χαρμπάτσης

Απόδοση Διαλόγων: Εβίτα Λύκου

Προσαρμογή Υποτίτλων | Τεχνική Υποστήριξη:: Στέφανος Κοσμίδης – ORKI Productions

Δημιουργία Ραδιοφωνικού Spot: Κώστας Χαριτάτος – AMMES Productions

spicyfilmfestival@gmail.com

Ιστότοπος: https://www.spicyiiff.com/

Facebook: https://www.facebook.com/SPICYIIFF

Instagram: https://www.instagram.com/spicyiiff/

Χορηγοί: Επίκεντρον, The Architects of Time, Πηλός & Τέχνη, Jazz In Jazz.

Χορηγοί Επικοινωνίας: ΕΡΤ, Kosmos 93,6, LIFO, Athens Voice, All4fun, Sin Radio, Kroma, Antivirus, ΡΑΠΟΡΤΟ, Cinemaniaξ, Culture Point.

Χορηγός Βραβείου Φωτογραφίας: SteFilm

Τεχνική Υποστήριξη: ORKI Productions, Ammes Productions

Μέγας Χορηγός Βραβείων: SAE ATHENS

Με την υποστήριξη του Ελληνικού Κέντρου Κινηματογράφου (ΕΚΚ/GFC) και του Διεθνούς Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας (DISFF).

Υπό την Αιγίδα του Δήμου Αθηναίων και του Ομίλου για την Unesco Πειραιώς και Νήσων & INTERNATIONAL ACTION ART.

Written by: Sin Radio

Sin Radio
0%